SON DAKİKA

Kosk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

AKLease’e 25 milyon euroluk kredi

AKLease, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam 25 milyon euro pahasında kredi muahedesi imzaladı.

AKLease’e 25 milyon euroluk kredi
25 Eylül 2023 - 10:18

Akbank’tan yapılan açıklamaya nazaran, EBRD ile yapılan mutabakat kapsamında sağlanacak krediyle güç verimliliği ve yenilenebilir güç alanında hayata geçirilen yatırımlara finansman sağlanacak.

Açıklamada mevzuya ait değerlendirmeleri yer alan AKLease Genel Müdürü Eser Okyay, EBRD ile imzaladıkları mutabakatın çevreci yatırımlar hayata geçirmek isteyen müşteriler için yeni bir soluk olacağını bildirdi.

Türkiye leasing kesiminin birinci ve tek sürdürülebilirlik eseri olan ECOLease kapsamında destekleyecekleri yatırımların Türkiye iktisadına değerli katkılar sağlayacağını kaydeden Okyay, şu sözleri kullandı:

“ECOLease ile sürdürülebilirlik ve güç finansmanı tarafında bölümdeki yerimizi sağlamlaştırmak ve büyütmek istiyoruz. Taahhüdümüz, 2030’da portföyümüzün tamamının ECOLease eserlerinden oluşması ve böylelikle yüzde yüz sürdürülebilirlik odaklı bir eser portföyüne sahip olmak. İmzaladığımız kredi mutabakatları da bize bu yolda büyük bir güç katıyor ve bizi bu taahhüdümüze daha çok yaklaştırıyor.”

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - KOSK HABER