SON DAKİKA

Kosk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Naci Bayşu kimdir, kaç yaşında, nereli? Naci Bayşu neden öldü?

Ünlü prodüktör Naci Bayşu hayatını kaybetti. Bu haberin gerisine Naci Bayşu’nun hayatı ve mesleği merak edildi. Pekala, Naci Bayşu kimdir, kaç yaşında, nereli? Naci Bayşu neden öldü?

Naci Bayşu kimdir, kaç yaşında, nereli? Naci Bayşu neden öldü?
25 Eylül 2023 - 7:42

Naci Bayşu‘nun ömrünü yitirmesinin akabinde ünlü prodüktörün kim olduğu yurttaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Naci Bayşu kimdir, kaç yaşında, nereli? Naci Bayşu neden öldü? İşte ayrıntılar…

NACİ BAYŞU KİMDİR?

Naci Bayşu, 1963 yılında dünyaya geldi.Müzisyen bir aileden gelen Bayşu, prodüktörlüğü ve yapımcılığı çekirdekten yetişerek öğrendi, yaptığı çalışmalara proje olarak baktı, müziğe ve sanatkara ışık tutarak her vakit sanatın aydınlık yüzünü gösterdi. Babası bestekar Abdullah Nail Bayşu, ağabeyi bestekar ve prodüktör Osman Bayşu ve eniştesi Türk Halk Müziği sanatkarı Arif Sağ’ın olduğu bir ortamda büyüdü.

Naci Bayşu, birinci olarak 1989 yılında Ferhan Şensoy’un ünlü oyunu ‘Ferhangi Şeyler’ kaset formatında yayınlanırken süpervizörlük yaptı. Akabinde İskender Paydaş’ın 1990 yılında çıkardığı enstrümantal albümü ‘İsko Disko’nun prodüktörlüğünü üstlenmiştir. Tıpkı yıl Yedi Karanfil albümünü çıkardı. Bayşu’nun Yedi Karanfil’den sonraki ikinci büyük adımı Kenan Doğulu oldu. Pop müzik furyasının bayrak taşıyıcılarından birisi de Bayşu Müzik etiketiyle çıkardığı ‘Yaparım Bilirsin’ isimli birinci albümüyle Kenan Doğulu oldu. Başarılı geçen bir çıraklık devrinin akabinde yaptığı birinci yapımlarla rüştünü ispatlayan Bayşu, 1994 yılında Kenan Doğulu’yla bir arada Bay Müzik’i kurarak işverenliğe terfi etti. Bay Müzik etiketiyle çıkan birinci çalışma, Kenan Doğulu’nun 1994 yılının aralık ayında çıkan ikinci albümü ‘Sımsıkı Sıkı Sıkı’ ldu. İçinden ‘Sımsıkı Sıkı Sıkı’, ‘Kurşun Adres Sormaz Ki’, ‘Can Bebeğim’, ‘İsyan Bu Haykırış’ üzere hit müzikler çıkaran albüm, Kenan Doğulu’nun Türk Pop Müziği’ndeki yerini sağlamlaştırırken Bay Müzik’in de bölüme süratli bir giriş yapmasını sağladı. Albümün CD kabı ise alışılmışın dışında yuvarlak teneke kutudan oluşmaktaydı ve Türkiye’de birinci kez yapılan bu uygulamanın altında tekrar Naci Bayşu’nun imzası vardı. Sonrasında Yılmaz Erdoğan’dan, Beyazıt Öztürk’e birçok ünlü isimle çalışmalarına devam etti.

NACİ BAYŞU NEDEN ÖLDÜ?

Ünlü müzisyen ve prodüktör Naci Bayşu hayatını kaybetti. Acı haberi, orkestra şefi Tarık Sezer verdi. Bayşu uzun müddettir hastalıkla çaba ediyordu.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - KOSK HABER