SON DAKİKA

Kosk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Spor yazarları Alanyaspor – Fenerbahçe maçını yorumladı: ‘Alışkanlık haline gelmemeli’

Fenerbahçe, Muhteşem Lig’in 6. haftasında deplasmanda oynadığı Alanyaspor maçını 1-0 kazandı. Spor müellifleri kuvvetli çabayı kıymetlendirdi.

Spor yazarları Alanyaspor – Fenerbahçe maçını yorumladı: ‘Alışkanlık haline gelmemeli’
25 Eylül 2023 - 7:54

Fenerbahçe, Alanyaspor deplasmanından 1-0’lık galibiyet ile ayrıldı. Spor müellifleri müsabakayı yorumladı.

Spor muharrirlerinin değerlendirmesi şu halde:

Hilmi Türkay: “İrfan Can Kahveci, bu dönem değişik bir kimliğe büründü. Taraftar reaksiyonundan sıyrılan ve yalnızca alana odaklanan Kahveci dün de golüyle Fenerbahçe’ye hayat verdi. Şampiyonluk yolunda bazen tesirli olamadığınız maçlarda da kazanmak çok değerli. Sarı-lacivertliler, Alanyaspor karşısında bu hakkını kullandı diyelim. Lakin bu durum bir alışkanlık haline gelmemeli. Yoksa işler külfete girer.” (Cumhuriyet)

Uğur Meleke: “İsmail Kartal Alanya’da da 7 kişilik sert bir rotasyonla başlattı ekibini. Bu kere alandaki amiral sayısı artmıştı, koşucu birkaç oyuncunun yerini üretenler almıştı. Birinci 45 dakikada topa sahip olsalar da çok fazla net konum bulamadılar. Lakin bulduklarının da şöyle bir ortak özelliği kelam konusuydu: Tüm tehlikeli konumların içinde orta üçlü İsmail-Fred ve Szymanski vardı. 13’te Fred ortaya oynadı, Szymanski atamadı. 27’de Dzeko’nun konumunda pas tekrar Szymanski’den geldi. 43’teki golde de durumu başlatan İsmail, hava topunu alan Szymanski idi. İrfan’ın golü de Polonyalı’nın indirdiği topun akabinde geldi. Fred ise yavaş yavaş saha içi yöneticiliğini ele alıyor Fenerbahçe’de.” (Hürriyet)

“OFSAYT ÇİZGİSİNİ ÇEKEMEDİLER”

Erman Toroğlu: “İlk yarının sonunda İrfan Can’ın hoş bir golü var. Hareketleri çok hoş lakin bir ofsayt konumu var; tuhaf bir durum, zati bir türlü çizgiyi çizemediler. Onu da tam çizdiler mi bilemiyorum. İki futbolcunun da ayakkabıları birebir renk, günahları boynuna.” (Sabah)

Ercan Güven: “Fenerbahçe kadrosu değişse de kalite değişmiyor. Aşikâr ki, bu gidişat derbilere kadar sürecek. Bu dönemin şampiyonunu derbilerin sonuçları belirleyecek. Ne baht, ne sihir, ne salt yetenek… İşin püf noktası ‘kulübedeki simyacı’! Evet… Fenerbahçe’nin dönem başında aldığı ‘değerli madenleri’ çil çil ‘altın’ yapan ‘simyacı’ İsmail Kartal hiç elbet.” (Milliyet)

“SANKİ MODA’DA DOĞMUŞ”

İlker Yağcıoğlu: “Oyunun denetimi büsbütün Fenerbahçe’deydi. Bilhassa kendi sol taraftalarından Ferdi’nin atağa verdiği dayanakla ataklarını geliştirdiler. Birinci devre çok ortalarda görünmeyen İrfan Can da şık bir golle formunu devam ettirdi. Lakin tartışmasız sahanın en uygunu Fred’di. Kaç tane ciğeri var bilmiyoruz lakin mutlaka son vakitlerde gördüğüm dayanıklılığı en yüksek ve en yetenekli oyunculardan bir tanesi.” (Takvim)

Rıdvan Dilmen: “Bu grubun geçmiş yıllara nazaran bu kadar çok transfer yaptığı dönemler oldu lakin tarihinin en güçlü takımlarından biri yaptığını görmemiştik. En âlâ 3 takımından birisi. Yalnızca 11 olarak değil geniş takım olarak görelim. Fred, Moda’da doğup Fenerbahçe’ye gelmiş üzere oynuyor. Hala 20 yaşındaki genç oyuncu üzere kendisini ıspatlamak için oynuyormuş üzere.”

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - KOSK HABER