SON DAKİKA

Kosk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Türkan Şoray’dan Altın Koza’da duygulandıran Atatürk konuşması

Bu yıl 30. defa düzenlenen Adana Altın Koza Sinema Festivali’nde Kadir İnanır ile birlikte ‘Sinemanın Yüzü Özel Ödülü’ne layık görülen usta oyuncu Türkan Şoray duygulandıran bir Atatürk konuşması yaptı. Şoray, “Cumhuriyet bayanı olarak Atatürk’e çok şey borçluyum ve minnet doluyum” dedi.

Türkan Şoray’dan Altın Koza’da duygulandıran Atatürk konuşması
25 Eylül 2023 - 10:30

Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar’ın başkanlığında, 30. defa düzenlenen Milletlerarası Adana Altın Koza Sinema Festivali’nin Ödül törenininde Türk Sineması’nın 60 yılında var olan usta oyuncu Türkan Şoray ile Kadir İnanır’a “Sinemanın Yüzü Özel Ödülü” takdim edildi.

“ATATÜRK’E ÇOK ŞEY BORÇLUYUM…”

Ödülünü Karalar’dan alan usta oyuncu Türkan Şoray duygulandıran bir Atatürk konuşması yaptı. Şoray şunları söyledi:

“Ben bugün bu mükafatı, Atatürk’ün ve Cumhuriyetin bayanlara verdiği haklar sayesinde alıyorum. Cumhuriyet bayanı olarak Atatürk’e çok şey borçluyum ve minnet doluyum. Cumhuriyet’in bir sanatkarı olmak benim için gururların ve onurların en büyüğü’’ 

“BİR MİRAS BIRAKTIK”

Konuşmasında genç sinemacılara da yer veren Şoray, ‘’Genç sinemacı arkadaşlarımıza bir miras bıraktık. Onlar bu mirası, yurt içindeki ve yurt dışındaki başarılarıyla daha da ileriye götürdüler. Hepsi çok yetenekli ve başarılı. Onları alkışlamak istiyorum…” dedi.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - KOSK HABER