SON DAKİKA

Kosk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Ubisoft’un yeni oyunu Assassin’s Creed Nexus’un çıkış tarihi açıklandı

Oyun imalcisi Ubisoft tarafından yapılan Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu ‘Assassin’s Creed Nexus’un çıkış tarihi açıklandı. Oyun 16 Kasım tarihinde çıkış yapacak.

Ubisoft’un yeni oyunu Assassin’s Creed Nexus’un çıkış tarihi açıklandı
25 Eylül 2023 - 9:54


Ubisoft’un efsane serisi Assassin’s Creed’in, sanal gerçeklik oyunu Assassin’s Creed Nexus VR’ın çıkış tarihi açıklandı. Merakla beklenen oyunun 16 Kasım’da Meta Quest aygıtları için piyasaya sürüleceğini ve fiyatının da 39.99 dolar (mevcut kur ile 1086 TL) olarak belirlendiğini açıkladı.

Ubisoft, büyük ilgi gören oynanış fragmanında Nexus’u “serinin birinci AAA VR oyunu” olarak tanıttı. Oyun, oyunculara serinin varlıklı karakter mirasından üç ikonik karakteri canlandırma fırsatı sunuyor: Ezio Auditore (Assassin’s Creed II), Connor Kenway (Assassin’s Creed 3) ve Kassandra (Assassin’s Creed Odyssey).

Oyuncular, Rönesans İtalya’sı, çalkantılı Amerikan İhtilali ve Antik Yunan’ın ihtişamı üzere kıymetli tarihi devirlerde dolaşabilecekler. Seri birinci sefer üçüncü şahıs bakış açısından, birinci şahıs bakış açısına geçecek.

Fragman, oyunun birinci şahıs dövüşünü, karmaşık parkur mekaniğini ve farklı tarihi ortamların genel atmosferini göstererek oyunun karmaşıklığını yansıtıyor. Oyunda aksiyon dolu parkur takip edebilir, yakın dövüşlerde bulunabilir, uzak silahları kullanabilir ve bâtın operasyonlar gerçekleştirebilirsiniz. Hidden Blade, sis bombaları ve hava suikastları üzere tanıdık öğeler bu VR tecrübesine entegre edilmiş. Oyuncular ayrıyeten oyun içi VR aksiyonlarına dinamik olarak cevap veren siviller ve değerli tarihi figürlerle etkileşime girebilecek.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - KOSK HABER