SON DAKİKA

Kosk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı

Tarım Başşehri Çumra’da tarım bayramı yaşanıyor. Çumra Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı’ ağır iştirakle devam ediyor. 

Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı
02 Eylül 2023 - 1:12


Tarım Başşehri Çumra’da tarım bayramı yaşanıyor. Çumra Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı’ ağır iştirakle devam ediyor. 

Merakla beklenen Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı ağır bir iştirakle kapılarını ziyaretçilere açtı. İlçe yerelinden ve etraf vilayetlerden de iştirak sağlayan firmaların ve üreticilerin  olduğu aktiflikte stantlarda sergilenen eserler binlerce vatandaş tarafından ağır ilgi gördü.  Sergilenen çeşitli eserlerin yanında fuara gelen vatandaşlar için eğlenceli aktivitelere yer verildi. Konya ve Çumra’nın lokal sanatkarlarının sahne aldığı aktivitelerde ziyaretçiler aileleri ile birlikte doyasıya eğlendi. Çeşitli etkinliklerle hareketli geçen fuar Çumra’ya renk kattı. 

Tarım ve Hayvancılık Bayramını kıymetlendiren Çumra Belediye Lideri Recep Candan, geçen yıl olduğu üzere bu yılda fuar alanının Çumra iktisadı, üretimi ve toplumsal yaşantısına büyük bir canlılık getirdiğine vurgu yaptı. 

 

“Tarımsal Üretimin Beşiği Olmanın Sorumluluğunu Taşıyoruz”

Çumra’nın ziraî alanda Türkiye ölçeğinde kıymetli bir üretim gücü olduğunu belirten Lider Candan Çumra Belediyesinin Tarım ve Hayvancılık Bayramı aktifliği ile bu üretime katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Candan açıklamasında; “Çumra’nın ziraî üretimin beşiği ve gözbebeği olmasının üzerimizde bir sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple Çumra’mızdaki bütün üreticilerimizin tarım dalında faaliyet gösteren firmalarımızın eserlerini fuar alanımızda sergilemelerini hem de toplumsal sosyal bir aktivite olarak cümbüşüyle, kültürel ve sanatsal sergilerimizle birlikte tarım bayramımızı gerçekleştiriyoruz. Fuar alanımızda ziraî makinalar, tarım ilaçlamaları, traktörler ve tarıma dair geniş bir yelpazeye sahip firmalarımızın eserleri var. Bu kapsamda tarımda kullanılan son teknoloji eserleri de çiftçilerimizle buluşturuyoruz. Geçen yıl olduğu üzere bu yılda Tarım ve Hayvancılık Bayramı etkinliğimiz Çumra’mızın iktisadına değerli manada canlılık kattı. Yalnızca lokal ölçekte değil vilayet dışından gelenlerle birlikte sayıları binleri bulan ziyaretçilerle ilçemizde büyük bir tarım bayramı havası oluşturduk. Çumra’mızın bir geleneği olan Tarım ve Hayvancılık Bayramımız halkımızın toplumsal hayatına da renk kattı. İştirakçi firmalar ve stantları gezen vatandaşlarımız bu ortamdan çok mutlu kaldı.  Fuara gelen vatandaşlarımız hem geziyor hem de mahalli sanatkarlarımızın olduğu konserler ile de ailecek hoşça vakit geçiriyor. Biz Konya ve Çumra olarak Türkiye’nin tahıl ambarıyız ve bu manada üretim gücüyüz. Konya Şeker ve Çumra Şeker fabrikalarımız ünite olarak Türkiye’nin en yüksek şeker pancarı üretimini yapıyoruz. Buğday, arpa ve mısırı yetiştiriyoruz lakin en kıymetlisi markamız olan Çumra olarak kavununu yetiştiriyoruz. Rabbim çiftçilerimize güzel bol bereketli çıkarlar versin diyerek Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramımızın ilçemize güzel olmasını diliyorum” tabirlerini kullandı. 

   

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Deneme bonusu veren siteler asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - KOSK HABER