SON DAKİKA

Kosk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

iPhone 15 Çin’de satış rekorları kırdı

Teknoloji devi Apple yeni akıllı telefon serisi iPhone 15’leri çıkarttı. Telefon Çin pazarında satış rekorları kırdı. iPhone 14’e nazaran satışlarda yüzde 200’den fazla bir artış yaşandığı açıklandı.

iPhone 15 Çin’de satış rekorları kırdı
24 Eylül 2023 - 11:24

ABD’li akıllı telefon üreticisi Apple’ın yeni iPhone 15 serisi, Çin pazarında büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Ülkenin en büyük online perakendecilerinden biri olan JD.com, 4 binden fazla Apple satıcısıyla işbirliği yapmaktadır ve bu işbirliği sonucunda iPhone 15 serisinin lansmanının birinci iki saatinde geçen yıla kıyasla yüzde 253’lük bir artış yaşandığını bildirdi.

JD.com ayrıyeten yeni iPhone modellerindeki siparişlerde daha küçük kentlerdeki siparişlerde altı kat artış yaşandığını da belirtti.

Yüksek fiyat etiketine karşın, iPhone’un Çin’deki benimsenmesi büyük kentlerin sonlarını aşıyor üzere görünmektedir.

Piyasa analistlerine nazaran, Çin’deki akıllı telefonların ortalama satış fiyatı 450 doları (mevcut kur ile 12 bin 227 TL) aşmaktadır ve bu fiyatın önümüzdeki çeyreklerde daha da artması beklenmektedir. Bu nedenle, iPhone satışlarındaki bu ani artış, Çin pazarındaki genel eğilimlerle uyumlu görünmektedir.

Deneme bonusu veren siteler asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - KOSK HABER