SON DAKİKA

Kosk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

iPhone 15’i iOS 17’ye yükseltirken Apple logosuna takıldıysanız ne yapmalısınız?

iPhone 15’lerin çıkması ile birlikte yeni iOS işletim sistemi olan iOS 17’de yayınlandı. İşletim sisteminde büyük bir yanılgı keşfedildi. Bu yanılgı nedeniyle kullanıcılar Apple logosunda takılı kalıyor. Pekala iOS 17 güncellemesi yaparken Apple logosunda takılı kaldıysanız ne yapmanız gerekir?

iPhone 15’i iOS 17’ye yükseltirken Apple logosuna takıldıysanız ne yapmalısınız?
23 Eylül 2023 - 6:00

Apple, iOS17 yükseltme tecrübesini etkileyebilecek bir iOS 15 yanlışı keşfetti ve bu sorunun iPhone 15 ve iPhone 15 Pro kullanıcılarını etkileyebileceğini bildirdi. Sorun, bilgi transferi sırasında yeni iPhone’un Apple logosu ekranında takılı kalmasına neden olabiliyor.

Sorunun nedeni, iOS 17 evvelce yüklenmiş olarak gelen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinden kaynaklanıyor. Fakat bu, başka iPhone kullanıcılarını da etkileyebilir.

iOS 17 YANLIŞI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Bu kusurla karşılaşan kullanıcılar için Apple, aygıtı kurtarmak için DFU (Device Firmware Update) modunu kullanmalarını tavsiye ediyor. Bu süreç, bir bilgisayarla iPhone’un ilişki kurulduğunda gerçekleştirilir ve akabinde iTunes yahut Finder aracılığıyla aygıtın geri yüklenmesini sağlar. Bu sürecin akabinde suram tekrar başlatılabilir.

Ancak, bu sorunu yaşamamak için iPhone 15 yahut iPhone 15 Pro’ya yükseltme yapmadan evvel dataların yedeklenmesi ve daha eski bir iPhone modeline yükseltme yapılıyorsa iCloud Yedekleme’nin kullanılması önerilmektedir. Bu sayede bilgiler inançlı bir biçimde aktarılabilecek ve yeni iPhone’un konseyimi tamamlanabilecektir.

Apple, bu sorunu düzeltmek için çalışıyor ve bir yazılım güncellemesi yayınlayarak bu yanılgıyı gidermeyi planlıyor. Lakin şu an için bu yanılgıyı yaşamamak için yedekleme tedbirlerini almanın daha inançlı bir yol olduğunu belirtiyor.

Deneme bonusu veren siteler asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - KOSK HABER