SON DAKİKA

Kosk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Tesla’nın otonom sürüş sisteminde ‘Elon Modu’ keşfedildi: Güvenlik önlemlerinin daha az çalışmasını sağlıyor

Tesla’nın otonom sürüş sisteminde bir hacker tarafından “Elon Modu” ismi verilen bir mod keşfedildi. Mod güvenlik sistemlerinin daha az çalışmasına sebep oluyor.

Tesla’nın otonom sürüş sisteminde ‘Elon Modu’ keşfedildi: Güvenlik önlemlerinin daha az çalışmasını sağlıyor
02 Eylül 2023 - 22:18

Tesla’nın Autopilot sisteminde bulunan ve kullanıcıların şoför izleme ihtarını atlayabileceği düşünülen “Elon Modu” ismi verilen bir mod, keşfedildi.

Bu mod, makûs şöhretli Tesla hacker Green tarafından keşfedildi. Green, bu modun aslında “yönetici testi” için tasarlandığını gösteren yazılımdaki isim nedeniyle ona “Elon Modu” ismini verdi. “Elon Modu”, şoförlerin direksiyona tork uygulama ikazını azalttığı ya da kaldırdığı görünüyor.

NHTSA (Ulusal Trafik Güvenliği İdaresi), bu modun kullanımını ve kaç kişinin erişim sağladığını incelemek üzere Tesla’dan daha fazla bilgi istedi. NHTSA, bu modun şoförlerin dikkatsizliğini artırabileceğinden ve Autopilot‘un düzgün bir halde denetlenememesine yol açabileceğinden kaygı duyuyor.

Tesla‘nın karşılık vermesi için müddeti vardı, fakat şimdi karşılık gelmedi. Bu modun keşfi, Tesla‘nın şoför izleme sistemini aşmaya çalışan şoförlerle ilgili daha evvelki tasaları yine gündeme getirdi.

Ayrıca, Tesla hayranı bir kişinin toplumsal medyada “nag” ikazlarını atladığını sav ettiği görüntülerin akabinde, NHTSA‘ın Tesla‘nın şoför izleme sisteminin aktifliği hakkında daha fazla soru sorduğu belirtiliyor.

NHTSA, Tesla’nın şoför izleme sistemini düzgün çalıştırması ve şoförlerin dikkatsizliğini engellemesi gerektiğini vurguluyor.

Deneme bonusu veren siteler asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - KOSK HABER